House of Bluerose
Witaj wędrowcze.
Stoisz u bram grodu Rodu Bluerose.

Jeśli przyszedłeś nas odwiedzić, zapraszam do gospody tuż za mną.
Przy dobrym piwku, będziesz mógł poznać naszą historię i obejrzeć kroniki
upamiętniające nasze sukcesy.

Jeśli odwiedziłeś nas, chcąc się do nas przyłączyć,
zostaw swoją prośbę w Księdze Rekrutacji, będąc nie zalogowanym.
W temacie wpisz proszę swój nick z gry.
Odpowiedz na parę prostych pytań, które wyświetlą Ci się po utworzeniu posta.
Zarejestruj się na forum i poczekaj na akceptację konta przez któregoś z moderatorów.
Międzyczasie wejdź na oficjalny TS3 Glorii:

GloriaVictisGame.com > House of Bluerose (bez hasła)

...i walcz z Nami ku Chwale Midlandu!

House of Bluerose

... i otwórz szeroko Ostatnią Bramę przed strudzonym wędrowcem, który stanął u progu Twego królestwa.
Panie Domu, zważ czyny tego męża i wyznacz należne mu miejsce w swoich szeregach...
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Odpowiedz do tematuShare | 
 

 Powiadają, że jesteśmy jak róża(...)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Naluja
Rada Rodu Bluerose
Rada Rodu Bluerose
avatar

Liczba postów : 174
Join date : 02/01/2017
Age : 28
Skąd : Sopot

PisanieTemat: Powiadają, że jesteśmy jak róża(...)   Czw Sty 05, 2017 3:16 am

Autor Paelor

Powiadają, że jesteśmy jak róża. Składa się ona z wielu płatów kwiatu, lecz dopiero w jedności ukazuje swe najlepsze oblicze. Pięknem nie jest zatem jeden płat kwiatu, lecz ich wielość, która składa się na jedność. Naszą wiedzę czerpiemy właśnie z różnorodności naszych graczy, a siłę z jedności. Wśród nas jest wielu różnych ludzi, ale dopiero razem potrafimy dokonywać rzeczy niemożliwych.
Róża to symbol miłości, czynienia dobra, wspierania, pomocnej dłoni - nie jesteśmy w tym gołosłowni. Jako House of Bluerose działamy na rzecz Midlandu, i to dosłownie. Uzbroiliśmy naszych rodaków spoza gildii w opancerzenie jak i broń. Staramy się mieć swój własny wkład w rozwój i pomoc nowym graczom, nie czekając, aż ktoś zrobi to za nas. Jesteśmy raczej ludźmi, którzy kreują rzeczywistość, niż tylko się jej poddają. Osiągamy to dzięki współpracy, jakiej inne gildie mogą nam pozazdrościć. Jesteśmy bowiem ludźmi, polakami - drzemie w nas polski romantyzm, walka o sprawę, walka o idee, walka o wartości!

Jeżeli wierzysz w to samo, to wiele nas łączy.

Róża, to kwiat z którym obchodzimy się ostrożnie i stawiamy w miejscu widocznym, na środku, niczym pomnik na piedestale. Różą się nie bawimy. Zawsze szanujemy ten kwiat rezerwując dla niego miejsce wystawne we własnym domu.

Spróbuj jednak ją tknąć nieostrożnie, a możesz się przeliczyć i mocno pokaleczyć. Jesteśmy bowiem niegroźni dla przyjaciół, którzy traktują nas z szacunkiem jak i my ich traktujemy, lecz mocno ranimy tych, którzy spróbują nam zaszkodzić.
Kolce róży chronią ją przed napaścią, jak nas chronią ostrza mieczy.

Barwa niebieska róży, jest naszym dopełnieniem. Niebieski symbolizuje roztropność i chłód. Tacy jesteśmy dla swoich wrogów. Z zimną krwią pokonujemy jednego po drugim, pozostawiając po sobie truchła Ismirów. Robimy to jednak roztropnie, nie rzucając się jak barbarzyńcy bez ładu i składu. Stanowimy jedność, niczym monolit po którym spływa krew naszych wrogów. Nie dajemy się głupio zabić, lecz walczymy gdy istnieje chociaż cień nadziei na zwycięstwo. To nas różni od nacji Ismirów, chowającej się po norach i zamkach, i wychodzącej z nich jedynie hordami. 
Róża, to ważny symbol średniowiecza. Wykorzystywany w różnych kontekstach, a zwłaszcza podczas trwania tzw. wojny dwóch róż, między Lancasterami i Yorkami. Starając się dopasować do realiów gry, nie tworzyliśmy gildii odstępującej od klimatu. Nasza historia związana jest bowiem z Wenedią, czyli królestwem, które po zjednoczeniu z Logres weszło w skład Midlandu. Miało to niestety i złe skutki. Na tereny Wenedii przybyła inkwizycja wiary w praojca, co zapoczątkowało wielką wojnę domową między nową wiarą a poganami. Sytuacja ta przypomina losy Polski z XII wieku, gdzie toczyła się podobna wojna między chrześcijanami a poganami. Niebieska Róża stanowiła w tym kontekście ruch, który zapoczątkował niedawno pasowany na rycerza człowiek. Wsławiając się walką po stronie zwolenników praojca otrzymał włości i własny tytuł szlachecki. Jego autorytet i pozycja urosły. Stworzył więc ród Bluerose, lecz na tym nie poprzestał. Był bowiem pierwszym wśród wielu zacnych ludzi, który stanowczo opowiedział się za jednością w różnorodności religijnej i zakończeniu wojny domowej w Wenedii. Głosno wyraził własne zdanie, tłumacząc, dlaczego Niebieską Różę wziął za symbol swego rodu: Róża to symbol jedności i piękna, ale też może okaleczyć. Cóż lepiej opisywałoby Wenedię?

Róża to symbol romantyzmu i walki o sprawę, więc ukazuje ona nas - Wenedian pogrążonych w wojnie o wartości. Róża w końcu wyrasta z ziemii, jak i my wyrośliśmy z tej ziemii i gotowi jesteśmy jej bronić własna krwią. Niebieska róża symbolizuje zaś przywiązanie do idei Wielkiego i Zjednoczonego Midlandu - na tyle silnego, że odeprze ataki ze wszystkich stron świata jednocześnie.
Chcesz poznać naszą kronikę?
Niedługo takową opublikujemy i mamy nadzieję, że wam się spodoba.
Śledźcie nasze poczynania, bądźcie z nami i walczcie o sławę Midlandlandu!Powrót do góry Go down
 
Powiadają, że jesteśmy jak róża(...)
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Spotkanie Zagrody
» Bo im bardziej jesteś przekonany, że wszystko widzisz, tym łatwiej cię oszukać...

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
House of Bluerose :: 
GOSPODA GILDYJNA
 :: PROLOG
-
Odpowiedz do tematuSkocz do: